O aniołach ogólnie

Książki o Aniołach, które musisz mieć

Dzisiaj odpowiem Wam na pytanie, które książki o Aniołach są tytułami „MUST HAVE” na półce każdej osoby, która chce dokładnie poznać świat tych istot.

Istoty paranormalne już od wieków fascynują ludzi. Prawdopodobnie to właśnie dlatego ogromną popularnością cieszą się książki, w których spotkać można wampiry, duchy, Anioły itp. Jeszcze niedawno najchętniej czytane były powieści o wampirach, ale… Nie taki rodzaj literatury chciałam Wam polecić. W moim prywatnym katalogu książek o Aniołach chwile chwały i świetności przeżywają tytuły, które należy zaliczyć do kategorii poradników lub popularnonaukowych. Zapraszam do wpisu o różnego rodzaju przewodnikach po świecie Aniołów. Odpowiem na pytanie: które książki o Aniołach trzeba w swojej biblioteczce?

MUST HAVE 1: Anielskie szepty – Gail Hunt, Maudy Fowler

Anielskie szepty to książka autorów znanych już z innych tekstów o tej tematyce. Uświadamia ona czytelnikom, że Anioły cały czas są przy nas i możemy liczyć na ich pomoc. Maudy Fowler to kobieta, która od dzieciństwa przekazuje innym wiadomości od Aniołów. Posiada ona zdolność słyszenia ich szeptów, za pomocą których przekazują różne wskazówki. Dzięki Maudy wiele osób otrzymało pocieszenie, nadzieję oraz mogło skontaktować się z bliskimi, którzy już odeszli z tego świata. Anielskie szepty są zapisem rozmów z Aniołami. Można tu odnaleźć wiele dowodów na ich istnienie, a także sporo porad oraz medytacji. Książka skupia się na najistotniejszych aspektach życia, m.in. miłości, cierpliwości, wierze. Autorzy tego tytułu piszą w sugestywny sposób i z przyjemnością i ogromnym zainteresowaniem zapoznawałam się z treścią tej książki.

MUST HAVE 2: Anioły obok nas – Emma Cole

Jeśli chodzi o książki o Aniołach, szczególną uwagę – moim zdaniem – warto zwrócić na przewodnik Anioły obok nas. W książce przedstawiony został świat Aniołów, ich hierarchia oraz sylwetki konkretnych Aniołów. Pamiętacie wpis Imiona Aniołów? Ta książka stanowi znakomite rozszerzenie zawartości tamtego postu!
Niejako jako gratis w książce można znaleźć… anielski horoskop.

Autorka uświadamia czytelnikom, że Anioły znajdują się obok nas – co zdaje się niezmiernie krzepiące! – i codziennie można prosić je o pomoc. Autorka uczy czytelnika rozmawiać z anielskimi stróżami. Zarówno jeśli chodzi o duże, jak i małe wspomaganie. Książka uczy także korzystania z anielskich amuletów, mandali itp. Co mnie niezmiernie zainteresowało to to, że autorka mówi także, w jaki sposób pozbyć się negatywnej energii. Świetny pomysł Emmo Cole! W końcu rozmawianie z Aniołami ma być krzepiące i pozytywne!

MUST HAVE 3: Encyklopedia aniołów – Richard Webster

Richard Webster - zdjęcie z WikipediiOkazuje się, że Aniołów jest więcej niż mogłoby się wydawać – chociaż Ci, którzy przeczytali wspomniany wcześniej wpis mogą być już tego świadomi 😉 Jako trzecią anielską książkę, którą warto mieć w swojej biblioteczce polecam tytuł Encyklopedia aniołów. Zawartość encyklopedii przybliża czytelnikom sylwetki różnych Aniołów znanych z poszczególnych kultur, wierzeń itp. Spis Aniołów został ułożony alfabetycznie. W książce przedstawiono szczególne zdolności oraz cechy Aniołów. Żeby nie był to po prostu „lany” tekst, na części kart encyklopedii znaleźć można anielskie ilustracje. Warto sięgnąć po tytuł i poznać Anioła stróża oraz innych anielskich opiekunów. Autor Encyklopedii, postać szeroko znana dla interesujących się szeroko pojętą ezoteryką, radzi w jaki sposób porozumiewać się i współpracować z Aniołami. Polecam bardzo 🙂

Dlaczego warto mieć książki o Aniołach?

Moim zdniem, książki o Aniołach niosą mnóstwo pozytywnej energii. Pozwalają albo nabyć podstawową wiedzę, albo uporządkować tą już posiadaną. Przydadzą się każdemu, kto nie jest sceptykiem! Są pomocne w wielu sytuacjach. Anioły tak bardzo nas fascynują, ponieważ lubimy mieć świadomość, że ktoś nad nami czuwa, pomaga nam, wspiera nas. Dobrze jest rozwinąć swoje spojrzenie i otwierzyć oczy na nieznany czy niedodstatecznie zbadany dotąd świat.

PS: Koniecznie przeczytaj też mój wpis: Karty anielskie – jak pomogą rozmawiać z Aniołami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *