Jak rozmawiać z Aniołami?

Karty anielskie – jak pomogą rozmawiać z Aniołami?

Mam dzisiaj ciekawy pomysł na wpis – chciałabym Wam podpowiedzieć, jak karty anielskie pomogą rozmawiać z Aniołami. Brzmi intrygująco? Zapraszam do lektury!

Poznawanie przyszłości odwiecznym dążeniem ludzi

Gatunek ludzki od zarania dziejów cechuje ciekawość. To dzięki niej powstawały wielkie wynalazki. To ciekawość pchała ludzi ku rozwojowi nauki i techniki. To jej zawdzięczamy to, jak obecnie wygląda nasz świat. Znamy odpowiedzi na pytania rozwiązujące zagadki przeszłości, jak i tego, jak i dlaczego działa nasz organizm. Tym, co nadal stanowi wyzwanie dla ludzkiej ciekawości jest przyszłość.

Od czasów starożytnych wszelkiego rodzaju wieszcze i prorocy cieszyli się dużym szacunkiem społeczeństwa. Przepowiadając nadchodzące wydarzenia nierzadko w istocie posługiwali się wiedzą o astronomii lub wykorzystywali swoją dobrą znajomość ludzkiej natury. Wszelkiego rodzaju współczesne wróżki także kuszą nas opowieściami o przyszłości przekazując nam wróżby na tyle uniwersalne, że prędzej czy później muszą się ziścić. To właśnie dlatego ludzie coraz częściej próbują nawiązywać kontakt z siłami, które mogą znać odpowiedzi na wiele pytań. Karty tarota w klasycznym, wydaniu czy tablice wróżbiarskie być może rzeczywiście niektórym osobom odpornym na pewne metafizyczne zagrożenia mogą dać odpowiedzi dotyczące przyszłości, ale wiąże się to z ryzykiem dopuszczenia do siebie sił, których tak naprawdę nie poznaliśmy. Ja, po tym przydługim wstępie promonuję wybór innej drogi – proponuję Wam sięgnięcie po karty anielskie.

Karty anielskie bezpieczną drogą do poznawania przyszłości

Zbliżone formą do kart tarota, karty anielskie stanowią – moim zdaniem – rozwiązanie bezpieczne. Według autorów kart, jak i wielu osób korzystających z tego rodzaju wróżb, pozwalają uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania od Aniołów. Anioły nie wykorzystają nigdy nawiązanego połączenia do czynienia zła! Talia kart anielskich może ułatwić podejmowanie ważnych decyzji, korzystnie wpłynąć na stan psychiczny korzystającej z nich osoby, wyciszyć ją i pocieszyć. Poczucie, że czuwa nam nami anioł stróż sprawia, że śmielej patrzymy w przyszłość. A gdy ten Anioł przedstawia swe podpowiedzi wyłącznie w pozytywny sposób…? Czego chcieć więcej!

Karty anielskie "Przesłania Aniołów"

Anielska pociecha dla ducha i radość dla oczu

Karty anielskie, z których osobiście korzystam są wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wizerunki Aniołów wydają się wręcz promienieć blaskiem. Także to różni karty anielskie od popularnych tradycyjnych kart tarota, które zawierają na przykład wizerunek śmierci czy wisielca. Polecane przez znawców tematu – za którą po części i bardzo nieśmiało się uważam 🙂 – karty autorstwa Doreen Virtue i Valentine Radleigh już samym swoim wyglądem mogą poprawić samopoczucie!

Tym, którym wydaje się, że do posługiwania się anielskimi artami potrzeba specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, prooponuję w pierwszej kolejności moją karcianą „miłość” – Karty Przesłania Aniołów autorstwa Doreen Virtue. Można je kupić na przykład w Czary Mary (mój ulubiony sklep! ale oczywiście kwestia gustu i można je kupić też w innych miejscach!). Moje karty były z Czary mary i kupiłam je bodajże w 2012 roku w zestawie z   mini podręcznikiem. Przyszły w kartonowym pudełku, w którym można bezpiecznie przechowywać talię bez obawy, że się zniszczy. W tym pudełku znajdowała się  również książeczka – podręcznik z opisem każdej karty. W czasach, gdy kupowałam te karty, czytałam opinie o innych taliach i zasoby rynku były bardzo małe i nic ciekawego nie znalazłam. Teraz jest tych talii więcej, wyżej wrzuciłam link, ale dalej – moim zdaniem – żadna talia się „nie umywa” do kart autorstwa Doreen Virtue (zdjęcia z Czary Mary):

Karty anielskie "Przesłania Aniołów"

Dlaczego wybrać Przesłania Aniołów?

Jak wspomniałam wyżej, chcąc znać odpowiedzi związane z przyszłością warto poradzić się kogoś, kto nie będzie dostarczał nam negatywnych myśli, którymi można przyciągnąć złe zdarzenia. Lepiej jest posłuchać pozytywnych przepowiedni Przesłań Aniołów i od nich naładować się dobrą energią. Tak bym właśnie podsumowała tę talię – to czysta „pozytywna moc”!

Oto wierzchnia strona kart:

Karty anielskie "Przesłania Aniołów"

Fajne jest to, że Przesłania Aniołów mają podpowiedzi znaczenia wpisane na kartach. Bardzo pomaga to „na szybko” interpretować anielskie rady. Nawet bez zaglądania do anielskiego podręcznika!

Jeśli nie wydają się Wam odpowiednie wizualnie i nie „przemawiają” to podobno bardzo fajną talią kart anielskich są Karty Anielska Odpowiedź.

Jak rozmawiać z Aniołami o przyszłości za pomocą kart?

Nieco zmodyfikowałam sposób opisany przez autorkę talii tych kart i u mnie wygląda to tak:

 • biorę talię do rąk,
 • myślę o konkretnych rzeczach w przyszłości, o których chcę wiedzieć więcej – np. o moim zdrowiu czy zdrowiu bliskich mi osób,
 • przez kilka minut przywołuję mojego Anioła Stróża i proszę go o pomoc,
 • tasuję talię,
 • wyciągam 6 kart według schematu:
 1. Karta pierwsza – ma powiedzieć, o tym, jakie zdarzenia w przeszłości wpłynęły na obecną sytuację.
 2. Karta druga – ma opowiedzieć, jaka jest obecnie sytuacja.
 3. Karta trzecia – mówi mi, jakie zdarzenia z teraźniejszości wpłynęły na sytuację lub problem, o którym myślę.
 4. Karta czwarta – tu pytam Anioły, jak wygląda sytuacja teraźniejsza.
 5. Karta piąta – odpowiada na to, co mam zrobić, żeby zmienić czy poprawić sytuację.
 6. Karta szósta – anielskie karty mają mi podpowiedzieć tą kartą jak wyglądać będzie przyszłość w sytuacji, o którą pytam.

Czasami stosuję też opisany w książce – podręczniku skrót i korzystam z wróżby anielskiej z układem trzech kart, które mają oznaczać:

 1. Karta pierwsza – jak wyglądała przeszłość dla tej sytuacji (co zrobiłam).
 2. Karta druga – jak oczami Aniołów wygląda sytuacja teraz (co mam zrobić).
 3. Karta trzecia – jak będzie wyglądała sytuacja w przyszłości (wynik moich działań).

Podsumowanie wpisu o kartach anielskich

Niezależnie od tego, czy postanowicie sięgnąć po karty anielskie i poszukać w nich odpowiedzi na dręczące pytania, czy jednak zdecydujecie się czekać cierpliwie na to co przyniesie przyszłość i w nią nie zaglądać, warto pamiętać, że to mamy decydujący wpływ na kształtowanie naszego losu. To od przemyślanych „za” i „przeciw” zależeć powinna decyzja wpływająca na naszą przyszłość. Polecam stosować karty anielskie jako jeden z argumentów i wspierać się nim, ale nie traktować go jako jedynego czynnika decydującego!

Zapraszam też do przeczytania artykułu Najpopularniejsze imiona Aniołów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *